KONST / Litografier / Färglitografi 13846058
nr 1384 6058
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige, "Spanska sånger", PT. Signerad, daterad 1988. Motivet: 75x57, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:30:32
12/3 20:19:48
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg